This page is also available in Italiano Italiano, English English, Srpski Srpski, Ελληνικά Ελληνικά, български български, Magyar Magyar, Español Español

Vasaros metu nėštumas gali būti itin varginantis. Tiesą sakant, pakanka menkiausio judesio, kad pasijaustumėte netekusi kvapo. Karštyje kojos patinsta, jose juntamas sunkumas – visa tai dėl padidėjusios gimdos, kuri apsunkina veninę kraujotaką. Kaip galima sau pagelbėti? Apžvelkime keletą patarimų, padedančių lengviau ištverti nėštumo simptomus vasaros metu

 

Kad nėštumas vasaros metu būtų sklandesnis, rekomenduojame laikytis šių patarimų:

1) Karščiausiu paros metu neikite į lauką

Tomis valandomis, kai oro temperatūra aukščiausia, venkite būti paplūdimyje ar apskritai lauke. Karštis dar labiau apkrauna kraujotakos sistemą. Verčiau išnaudokite šį laiką ramybei, pasimėgaukite popietės siesta namuose ar gaiviame pušyno pavėsyje.

2) Pasivaikščiojimas – sprendimas patinusioms kojoms ir rankoms

Pasistenkite nebūti ilgą laiką vienoje laikysenoje ir apskritai venkite sėdimo gyvenimo būdo. Labai naudinga kasdien pasivaikščioti. Jei esate prie jūros, dar geriau bus vaikščioti brendant vandeniu, ankstyvomis ryto valandomis.

3) Vilkėkite natūralaus pluošto rūbus

Tarkite „ne“ itin aptemptiems drabužiams iš sintetinių audinių, tarkite „taip“ natūralaus pluošto ir laisvo silueto suknelėms. Ar kada teko jaustis, tarsi trūktų oro, kuomet vilkite labai aptemptą drabužį? Tik pagalvokite: nėštumo metu šis pojūtis dar labiau sustiprėja, o juo labiau vasarą – tas karštis ir didelis pilvelis!

4) Kai būnate saulėje, apsaugokite odą kremu, ypač veidą

Pirmoji atsargumo priemonė – degintis labai palaipsniui ir ribotai. Venkite ilgai maudytis saulės spinduliuose. Kitas patarimas: į paplūdimį eikite tik anksti ryte, iki 11 valandos, o popiet ten eikite tik po 16 valandos. Vidurdienio valandomis saulės spinduliai žymiai agresyvesni. Trečioji taisyklė: visuomet apsaugokite odą kremu, turinčiu aukštą apsaugos nuo UV faktorių. Ypatingai saugokite veidą, kuris pasižymi didžiausia pigmentinių dėmių susidarymo rizika.

5) Kad atstatytumėte druskų balansą organizme, valgykite daug vaisių ir daržovių

Nėštumo metu didesnė mėšlungio tikimybė, nes organizmo pasisavinti mineralinės druskos ir magnis sunaudojami vaikelio augimui. Todėl naudinga valgyti maisto produktus, kuriuose gausu magnio, pavyzdžiui: daržovės, žaliosios lapinės daržovės, šokoladas.

6) Gerkite daug vandens, kad atstatytumėte prakaitavimo metu prarastus skysčius

Kad išvengtumėte dehidratacijos, ypač vasaros metu, gali padėti ir tinkamas maistas. Vienas iš geriausių vaisių kovai su dehidratacija – arbūzas. Jame yra 95 % vandens ir mažai kalorijų (apie 40 kalorijų / 100 gramų arbūzo).

7) Nevalgykite didžiulių maisto porcijų

Verčiau palaikykite lengvą mitybą, rinkitės šviežią maistą ir daugiau užkandžių dienos metu. Riebus maistas su daug prieskonių tik padidins sunkumo pojūtį, kurį nėščiosios ir taip jau patiria vasaros metu.

8) Jei skrendate lėktuvu, kas pusvalandį atsistokite, pajudėkite

Atmintinė nėščiosioms, planuojančioms skrydį lėktuvu:

  • Skrydžio metu atsiminkite gerti vandens. Tai naudinga kraujotakai.
  • Jei įmanoma, sėdėjimui pasirinkite vietą, kurioje galėtumėte pajudėti, taip pat pasivaikščiokite lėktuvo        koridoriumi.
  • Dažnai atsistokite, kas pusvalandį pavaikščiokite po keletą minučių.
  • Kuomet sėdite, pasukite ratu kojų pirštus.
  • Saugos diržą užsekite po pilvu.

9) Mankštinkitės

Fizinė veikla patariama visų devynių nėštumo mėnesių metu, nebent Jūsų nėštumas būtų aukštos rizikos. Gimnastika skatina kraujotaką, padeda kontroliuoti kūno svorį, palengvina gimdymą.

10) Vasara – pojūčių metas

Jei nėra medicininių kontraindikacijų, seksualiniai santykiai nėštumo metu yra naudingi bent dėl dviejų priežasčių: jie teigiamai veikia būsimųjų tėvų nuotaiką bei parengia mažojo dubens raumenis gimdymui, nes treniruoja juos ir palaiko elastingus. Nesibaiminkite dėl vaikelio: jei mama jaučiasi gerai, taip pat jaučiasi ir vaikelis.