This page is also available in English English, Español Español, Ελληνικά Ελληνικά, Srpski Srpski, Italiano Italiano, Magyar Magyar, български български

Kaip atrodyti gražiai nėštumo metu? Šis klausimas aplanko kiekvieną būsimąją mamą.

 

Ar nerimaujate, kad hormonų pokyčiai Jūsų organizme gali paveikti Jūsų išvaizdą? Šie pokyčiai yra natūralūs. Kiekviena moteris turi savitą hormonų ciklą – taip pat ir nėštumo metu.

Mielosios, kad ir kaip Jus kamuotų pykinimas ir nuovargis, galimybė paversti šį stebuklingą laukimosi etapą gražia patirtimi – Jūsų rankose!

Nėštumas kiekvienai moteriai suteikia tikro, natūralaus švytėjimo, kylančio iš laukimo džiaugsmo bei jaudulio. Jei dar tebesvarstote, ar tikrai priklausote šiai švytinčių nėščiųjų grupei, rekomenduojame vadovautis mūsų pateikiamais ekspertų patarimais visiems devyniems mėnesiams, kad šis Jūsų gyvenimo etapas būtų sveikas ir gražus.

Net jei ir be galo džiaugiatės naująja Jumyse augančia gyvybe, kartais būna dienų, kuomet nerimaujate dėl atsirandančių strijų, besiplečiančio pilvo ir vis mažiau matomos talijos. Tai – būdingi nuotaikų svyravimai nėštumo metu.

Atkreipkite dėmesį, kad ne visi kosmetikos produktai tinkami naudoti besilaukiant. Yra keletas sudedamųjų dalių, kurie gali pakenkti Jums, kaip būsimai mamai, ar vaikeliui Jūsų įsčiose. Todėl turite apdairiai rinktis odos priežiūros priemones.

Keletas svarbių patarimų Jūsų nėštumo laikotarpiui:

 • Būtina gerti vandens

Besilaukiant labai svarbu kasdien išgerti daug vandens. Tai padės išfiltruoti ir pašalinti toksinus iš Jūsų organizmo. Taip pat vanduo palaiko tinkamą amniono skysčio kiekį Jūsų įsčiose. Jei dar nepritaikėte šio ypač svarbaus patarimo, pasinaudokite juo nedelsdamos –  Jūsų pačios ir Jūsų vaikelio sveikatos labui. Kasdien išgerkite bent 2 litrus vandens.

 • Tegul rūbai pabrėžia Jūsų kūno linijas

Apvalainas pilvukas – nuostabiai žavus, tad pademonstruokite jį! Vilkėkite rūbus, kurie patogūs ir tuo pat metu pabrėžia Jūsų linijas. Tam, kad atrodytume paprastai, tačiau gražiai, nereikia dėti ypatingų pastangų.

Kuomet laukiatės, nesiūlome persistengti su aksesuarais – gražiausia puošmena dabar yra natūralus Jūsų pačios švytėjimas. Laikykitės paprasto kirpimo, klasikinių modelių stiliaus. Nepatariame rinktis stambiais, ryškiais raštais margintų audinių, kurie užgoš Jūsų apvalėjantį siluetą. Verčiau rinkitės vienos spalvos rūbą, o paįvairinimui pridėkite margintą šalikėlį ar žaismingą papuošalą.

Vienas geriausių nėštumo šalutinių veiksnių – pabrėžtas (arba naujai atrastas!) patrauklumas. Išdrįskite pasipuošti labiau aptempta palaidine ar su gilesne iškirpte, nei įprastai. Didžiuokitės savo gražiu besilaukiančiu kūnu.

 • Drėkinkite odą

Strijos – bemaž labiausiai nelaukiamas įrodymas, kurį Jūsų kūne palieka nėštumas. Strijų atsiranda mažiausiai pusei besilaukiančiųjų. Kai kuriais atvejais polinkis turėti strijų yra paveldėtas. Vis dėlto, kiekviena nėščioji gali imtis keleto prevencinių žingsnių, įtraukdama į savo kasdienę priežiūrą šiuos patarimus: giliai drėkinkite odą, naudodamos aliejų ar specialų kremą nuo strijų. Šiuos produktus švelniai įmasažuokite į savo pilvuką, šlaunis ir kojas po šilto dušo ar maudynių vonioje.

 • Puoselėkite odos švytėjimą

Galite pastebėti, kad besilaukiant keičiasi Jūsų oda. Tai lemia hormoniniai pokyčiai. Gali net pakisti odos tipas, atsirasti spuogelių arba sausų odos plotų. Kad oda būtų švelni ir švytinti, kasdien ją drėkinkite ir vieną ar du kartus per savaitę atlikite švelnų šveitimą. Bemaž visose kosmetikos parduotuvėse ar vaistinėse galite gauti nemokamų patarimų dėl odos priežiūros ir Jums nereikės švaistyti pinigų naujiems, neišmėgintiems produktams.

Dabar labiau nei bet kada saugokite savo odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Naudokite švelnų apsauginį kremą nuo saulės savo veidui ir visiems atviriems odos plotams, kuomet būnate lauke saulėtą dieną.

 • Šukuosenos revoliucija

Išmėginkite naują šukuosenos stilių, kuris puikiai derės su naująja Jūsų išvaizda. Pavyzdžiui, gal jau seniai ketinote pakirpti ilgus plaukus į trumpesnę šukuoseną – tai palengvins plaukų priežiūrą ir pabrėš Jūsų akis bei veidą. Jei Jūsų plaukai trumpi, galbūt kaip tik norėsite juos paauginti ir paeksperimentuoti su įdomiais šukavimais pakeliant plaukus, pynimais, susegimais.

 • Naudokite makiažo gudrybes

Makiažas paslėps bet kokias dėmeles ant Jūsų veido, tamsius paakius ir veido pablyškimą, kuris neretai lydi nėštumo laikotarpį. Svarbu, kad pritaikytumėte tinkamas makiažo priemones, kad Jūsų oda atrodytų gaiviai, net jei pati jaučiatės kiek pavargusi. Kaip bebūtų, grožis be galo svarbus ir besilaukiančioms!

 • Venkite saulės spindulių

Nėštumo laikotarpiu patiriama daug hormoninių svyravimų ir oda tampa jautresnė. Dėl to oda greičiau įdega ir įgauna pigmentacinių dėmių. Išvengti hormonų svyravimų neįmanoma, tačiau ką tikrai galite padaryti – tai vengti buvimo tiesioginiuose saulės spinduliuose. Pasistenkite daugiau laiko būti patalpose ir uždenkite atvirus odos plotus, kai esate lauke. Veidą nuo saulės spindulių puikiai apsaugo skrybėlė.

 • Laikykitės atokiau nuo buitinės chemijos

Nėščiosioms privaloma saugotis alergizuojančių komponentų, kurie gali pakenkti jų ir besivystančio vaisiaus sveikatai.

 • Masažai ir SPA procedūros

Dauguma SPA procedūrų yra saugios. Svarbiausia, nepamirškite informuoti procedūras atliekantį personalą, kad laukiatės. Tai ypač svarbu, jei einate į masažą.

Daugelyje SPA salonų dirba specialistai, mokantys specialias prenatalinio masažo technikas – tai reiškia, jie gerai žinos, kurių Jūsų kūno dalių nereiktų pernelyg spausti, o kurioms reikalingas ypatingas dėmesys (pavyzdžiui, nugaros apatinė dalis). Taip pat jie veikiausiai naudos bekvapius masažo aliejus, kad apsaugotų Jus nuo bet kokių galimų šalutinių reakcijų.

Kai kurios draudimo kompanijos gali netgi padengti keleto masažų kainas, jei Jūsų gydytojas paskiria juos kai kurių būsenų palengvinimui, pvz., nuo tinimo, sėdmens nervo skausmų. Venkite giluminio audinių masažo, pėdų refleksoterapijos bei šiatsu, nes šios metodikos veikia akupresūrinius taškus, o tai gali paveikti ir pilvo sritį.

Jei renkatės veido procedūras, puikiai tiks įprastinės, tačiau venkite cheminių pilingų, kurie gali būti žalingi Jūsų vaisiui. Taip pat praleiskite tas SPA procedūras, kurios gali pakelti Jūsų kūno temperatūrą: pirtys, karšti įvyniojimai ir panašiai. Tai ne tik sukels diskomfortą Jums pačiai, tačiau temperatūros pakilimas gali pakenkti ir vaikeliui.

 • Pagražinkite savo nagus

Drąsiai galite darytis manikiūrą. Tai – puiki žinia, nes daugeliui nėščiųjų nagai auga greičiau, jie būna tvirtesni, išsilaiko ilgesni. Kai kuriuose nagų lakuose ir lako valikliuose būna toksiškų komponentų (formaldehido, tolueno ir kt.), tačiau jų įsisavinimas per nago paviršių yra pernelyg menkas, kad sukeltų pavojų.

 • Nepamirškite nėštumo fotosesijos!

 

 • Atsipalaiduokite

Galiausiai, pats svarbiausias patarimas: prisiminti ilsėtis! Į savo dienotvarkę įtraukite daugiau pertraukų. Kai tik turite galimybę – prigulkite. Atpalaiduokite kūną. Nėštumas gali sukelti nemažai streso, bet neleiskite stresui Jūsų įveikti. Juk kuo labiau atsipalaiduosite – tuo gražesnė būsite!